Vši v materských a základných školách

Zavšivenie v predškolských a školských zariadeniach nie je len otázkou začiatku školského roka, ale môže k nemu dochádzať aj niekoľkokrát ročne. Ideálnym obdobím na vši sú prázdniny a tiež zima, kedy prenos vší uľahčujú doplnky oblečenia ako sú šály a čiapky. Nie je teda možné jednoznačne určiť rizikové obdobie. Vši sa môžu preniesť jednoducho vždy, keď sú deti v blízkom kontakte.

Informovanosť rodičov na prvom mieste
Zamestnanci škôlok a škôl dnes nesmú vši u detí sami diagnostikovať, avšak pri pozorovaní nadmerného škriabania u niektorého z detí je vhodné bezodkladne informovať jeho rodičov a žiadať ich o čo najrýchlejšie overenie možného zavšivenia. Ak rodič výskyt vší potvrdí, je vhodné informovať aj rodičov zvyšku kolektívu a poprosiť ich o kontrolu. Deti s potvrdeným výskytom živých vší vo vlasoch by rodičia mali nechať doma a zabezpečiť ich riadne odvšivenie.


Na stiahnutie


Poradenstvo a materiály ZADARMO

Zástupcom škôlok/škôl po celej SR ponúkame poradenstvo zadarmo - konzultácie poskytujeme telefonicky alebo osobne priamo vo vašom zariadení. V rámci poradenstva tiež zadarmo dostanete množstvo tlačených materiálov vhodných napríklad aj pre distribúciu rodičom.

V prípade záujmu o bezplatné poradenstvo vyplňte, prosím, nasledujúci formulár:

Preferujem:
Spracovanie osobných údajov:

Dávam súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti Medindex spol. s r.o., sídlom: Olštýnská 607/1, Praha 8, 181 00, IČ 2615517, DIČ CZ2615517 vedenej na Okresnom súde v Prahe, spisová značka C 74915 za marketingovými účelmi. Tento súhlas platí na dobu 3 rokov a je možné ho kedykoľvek odvolať skontaktovaním spoločnosti Medindex spol. s r.o. tel. (+420) 284682673, email: medindex@mdx.cz, vypracované podľa zákona č.101/2000 Zb. o ochrane osobných údajov a podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679.

* Položky označené hviezdičkou sú povinné.